Tom de Kruif, winnaar geschiedenisleraar 2017

Zaterdag 28 oktober verkoos het Rijksmuseum in samenwerking met de NTR en het Nationaal Archief RLS-docent Tom de Kruif tot geschienisleraar van het jaar. Leerlingen hadden hem voor deze nominatie voorgedragen. Na een voorronde waarbij lesbzoek plaatsvond en leerlingen werden geïnterviewd, bleef Tom met nog twee andere kandidaten over voor de finale in het Rijksmuseum. Daar kreeg hij zaterdagochtend zijn eindopdracht, 's middags werd bekend dat hij zich een jaar lang 'geschiedenisleraar van 2017' mag noemen.

Juryvoorzitter Martine Gosselink, hoofd geschiedenis van het Rijksmuseum, motiveerde de keuze als volgt: "Tom de Kruif is innemend en toegankelijk. Hij beheerst het vak als geen ander. Historisch denken, historisch redeneren, oorzaak en gevolg, alles krijgt een plek in zijn les. Leerlingen ervaren proefondervindelijk dat geschiedenis gaat over grijze gebieden en nuances. Zij krijgen ruim baan om zelf verbanden te leggen met het heden. De jury waardeert Toms lef en bevlogenheid en vertrouwt hem de titel van geschiedenisleraar 2017 van harte toe”. 

klik hier voor het nieuwbericht van omroep west.